Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Visserslatijn 12 oktober 2019, Rosfles Harskamp

terug naar overzicht

Vrijdag, 18 oktober 2019

Laatste wedstrijd van de competitie alweer, de snertwedstrijd, waar je alleen al voor de stevige erwtensoep van Slagerij ’t Pleintje zou komen! Wel een hele grijze zaterdag, met een middag die vanaf begin- tot eindsignaal alles gaf tussen miezer en regen. Het mocht de pret niet drukken!

Uiteraard was er vandaag ook weer te zien dat sommige vissers probeerde te vangen wat ze vangen konden, maar ook enkele vissers richten zich volledig op de karpers. Het eerste uur begon moeilijk, maar hier en daar werd wel wat vis gevangen. Een paar mooie brasems, hier en daar een karper en wat witvis werden gevangen, maar ook verschillende dikke vissen werden verspeeld. Daarna werd het zo mogelijk nog lastiger om een visje te vangen. Om drie uur was de pauze met heerlijke erwtensoep en roggebrood met spek, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. Na de pauze leek de vis plaatselijk toch weer wat te gaan azen, al waren de aanbeten heel zuinig.

Door de afwezigheid van gebroeders Van Reenen waren er maar twee jeugdleden: Hendrik Budding ging als een speer uit de startblokken, voorn en bliek ving hij en verschillende karpers bezochten zijn stek, waarvan hij er uiteindelijk na verschillende lossers ook nog één wist te vangen. Wat een klasse vissertje! Met 1860gram gaf hij zelfs veel senioren het nakijken! Peter Garretsen viste voor het eerst mee en hij wist ook een visje te vangen. Beide jeugdleden gingen met een beker en een tegoedbon naar huis. Ze komen vast terug…

Bij de senioren waren het vandaag ook weer de dikke vissen die het verschil maakten in de bovenste helft ten minste, want onderin de uitslag kwamen zelfs nullen voor in de uitslag. Nummer 5 en 6 hadden dik twee kilo, Dick Brehen eindigend op plaats 4 bijna 3,5kg, op zich niet verkeerd, maar met die dikke karpers kan dat gewicht met één vis al behaald zijn! Cees van der Oest deed ook weer zijn ding: hij viste, verspeelde, mopperde wat en liet zijn hengel slopen. Gelukkig bood Steffan Brehen zijn reservehengel aan zodat hij nog kon verder vissen en dat leverde hem niet allen een paar bonusvissen op, maar ook de derde plaats. (4.675gram) Martijn van Omme, helemaal achteraan de vijver probeerde met een vracht maden de vis gek te krijgen en blijkbaar trapten er daar wel wat in, want 4 dikke karpers zagen de binnenkant van zijn leefnet en ook een paling kon zijn aas niet weerstaan. Martijn werd vandaag tweede met 9.765 gram en mocht ook met een tegoedbon van ’t Pleintje naar zijn meisje terug. De winnaar van vandaag deed hetzelfde als wat hij vorig jaar de laatste wedstrijd presteerde: ruim 19kg karper vangen! Hij bleek vandaag niet bij te houden door zijn concurrenten en hoewel hij er nog wel wat liet gaan, haalde hij toch een stuk of 8 karpers binnen, waarvan één kanjer van bijna 5 kg! Deze dikke spiegelkarper, die in ca 2,5 jaar tijd zijn gewicht heeft vermenigvuldigd met factor 5, gaf zich pas na een behoorlijk gevecht over. Het record is met deze vis weer verbroken. Henk van Reenen werd vandaag weer eerste met 19.400gram. Misschien word het tijd voor de concurrenten om deze gast volgend seizoen maar eens (legaal) af te stoppen, voordat hij arrogant word? Over een jaar of wat kan Hendrik Budding bij de senioren mee vissen, wie weet…