Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Visserslatijn 28 september, Hoge Vaart Zeewolde

terug naar overzicht

Woensdag, 9 oktober 2019

We naderen zo langzamerhand het einde van het seizoen. De laatste uitwedstrijd van dit seizoen wordt deze zaterdagochtend gevist in de Hoge Vaart bij de Baardmeesweg. Een prachtig parcours nu het gemaaid is en er behoorlijk wat meer stekken zijn te vinden, dan eerder dit jaar het geval was. Coen zette, terwijl het nog schemerig was, de felgekleurde pionnen bij een rij prachtige stekken. Het aantal deelnemers wat wel aanwezig was vandaag, was ongeveer evenveel als het aantal wat zich met allerlei smoezen had afgemeld, dus een klein koppeltje vandaag. Onze Edese visvrienden zaten een paar honderd meter verder op hun geluk te beproeven, dus misten we hen ook.

Na een week met elke dag veel regen, leek het vandaag met de neerslag mee te vallen. De eerste dikke bui kwam op het moment dat alles al weer was ingepakt en in de auto’s lag; mooie timing! De wind was wel heel duidelijk aanwezig, wat het vissen erg lastig maakte op de lange afstand. Coen probeerde het heel stoer op 11 meter uit de kant, maar zijn armen waren na afloop ook aan gort natuurlijk. Ondertussen ving hij wel vis en niet alleen kleine vis, maar ook een joekel van een brasem. Met 42 ons in het midden van het parcours niet slecht en dat leverde hem ook een podiumplaats op (het laagste trapje). Zou het genoeg zijn om zijn voorsprong op de concurrentie voor de Van Reenen BB-Cup te houden? Hoge verwachtingen waren er natuurlijk ook voor Cees van der Oest op kopstek, maar hoewel hij wat mooie voorns ving kon hij toch niet bij de top drie in de buurt komen. Gerrit Donker was ook weer van de partij, en hoewel we hem meestal alleen voor de gezelligheid meenemen, bleek hij toch ook nog wel met de hengel over weg te kunnen. Hij viste met ruim 4,5kg een twee; knap hoor! Henk van Reenen was er ook weer bij en hij pakte op staart een mooi beetje voorns, mooie dikke exemplaren, wat baars en twee kleine brasempjes leverde hem weer een eerste plaats op (6180gram). De natuurlijke concurrentie was ook op zijn stek aanwezig; 3 futen visten even mee met hem en net voor tijd dook een prachtige snoek op een gehaakte voorn. Een mooie wedstrijd waarin vooral het eerste uur heel leuk werd gevangen.

Nog één wedstrijd te gaan op zaterdagmiddag 12 oktober op ons thuiswater De Rosfles, waar we hopen op goed weer, een mooi netje vis en een lekker bakje erwtensoep… Tot dan!