17 augustus 2018, Rosfles Harskamp

terug naar overzicht

Zaterdag, 1 september 2018

Visserslatijn. Na een dikke regenbui zag ik - verslaggever van de lokale hengelsportvereniging - op vrijdagochtend 17 augustus twee auto’s stoppen op de parkeerplaats aan de Otterloseweg. Nog maar net licht aan ’t worden, amper droog, maar voor deze gasten blijkbaar tijd om even te gaan vissen. Uiteraard volg ik ze stiekem en probeer hun verrichtingen vast te leggen. De ene visser gaat statisch op karper vissen met werphengels, beetmelders, spodhengel enz. Maar die andere gast ga ik vandaag eens van dichtbij bespioneren!

Het lijkt vooral een witvisser te zijn gezien zijn uitrusting. Zijn viskoffer van alle gemakken voorzien word klaar gezet, vaste stok uit het foedraal, schepnet om de vis te landen en binnen een kwartier gaat zijn tuig te water. Eerst word de diepte van de stek op ca 11meter uit de kant nauwkeurig gemeten, waarna de beaasde haak richting de bodem mag. Gelukkig heeft deze gast mij nog steeds niet opgemerkt en kan ik nu ook genieten van de ondergaande dobber! Want na enkele malen wat aas te hebben gedropt met een klein cupje wat aan de hengeltop zit, slaat hij binnen een kwartier al de eerste karper aan de haak. Het elastiek vliegt uit de top en het materiaal word op de proef gesteld. Natuurlijk hield ik de stand bij en hij ving binnen 5 kwartier 7 karpers, waarvan het grootste gedeelte spiegelkarpers met een gewicht van 17 ons tot 3,5 kg! Hoe hij het precies deed wilde ik ook graag weten, dus kroop ik wat dichterbij om te kijken of zijn techniek te kopiëren was, mocht ik hier ooit gaan vissen. Deze morgen kon ik best wat leren denk ik, want nagenoeg elke inzet werd beloond met een aanbeet! De ene na de andere karper werd gehaakt en genet. Het leek er op of hij één of ander geheimzinnig aasje aan z’n haak deed, daarna deed hij wat aas in het cupje en ook zijn haakaas, waarna hij het op zijn voerstek dropte. De dobber stond nog maar net of de eerste tekenen van vis zag ik al weer bij zijn dobber. Na een tijdje ving hij een hele grote brasem en wat bliekjes tussen door voor de afwisseling. De gevangen karpers turfde ik achter de struiken waar ik lag te loeren met mijn vingers in het zand. Het werden deze morgen 4 volle rijtjes van 5 en nog een paar enkele streepjes voor de karpers zonder de andere vissen mee te tellen. Ik schatte het gewicht wat hij in een ochtendje uit de Rosfles takelde op ca 35-40kg! Toen de visser het voor gezien hield aan het eind van de ochtend, sloop ik nog heel stilletjes naar zijn uitrusting om alles te bekijken, terwijl de hengelaar even een minuutje in de bosjes een boom op zocht. Bijna werd ik betrapt, toen hij zich omdraaide, maar het geluk was vanmorgen met de domme! Pfff…. vandaag had ik stiekem een lesje genomen zonder gezien te worden, waar ik misschien nog wel eens m’n voordeel mee ga doen! Ik volgde dhr. Janssen, zoals ik hem ondertussen genoemd had naar zijn vervoermiddel op de parkeerplaats en kwam er daar achter dat zijn naam toch anders was, gezien de belettering op zijn bus, maar de rest van het verhaal klopt wel op die verslaggever na ; )Op de Rosfles is het heerlijk vissen dit jaar! De karpers laten zich echt goed vangen en doordat er behoorlijk wat nieuwe vissen zijn uitgezet ook dit jaar, zijn veel vissen ook nog met de vaste hengel te vangen. Met maden, wormen, maïs zit je normaal gesproken goed, maar ook pellets en boillies zijn vangende aassoorten.

 Word lid of koop een dagkaart en kom genieten!